PočasíO mněPočasí ve Vancouveru

V poslední době s blížící se olympiádou se na internetu objevuje spousta článků  tom jak ve Vancouveru vládne jaro. Ve skutečnosti Vancouver patří v zimě mezi nejteplejší města v celé Kanadě a sníh se tam objevuje jen zřídka, průměrně  tam za zimu napadne kolem 6cm sněhu! Průměrný úhrn srážek ve Vancouveru je přes 1200mm a z toho většina spadne v zimním období, v horách ovšem tyto srážkové úhrny jsou daleko větší i přes 2000mm. Průměrná denní teplota v únoru se pohybuje kolem +5°C.

Větší problém ovšem nastal v horách kolem Vancuveru hlavně v Cypress Mountain, kde kvůli teplému počasí a hlavně vydatnému dešti který západní pobřeží bičuje každou zimu roztál skoro všechen sníh co tam napadl v listopadu a prosinci. Pořadatelé tedy musí sníh dovážet z vyšších poloh kde je sněhu dostatek. Nicméně už při výběru sportovišt byli organizátoři kritizováni za výběr Cypress mountain protože díky oceánskému klimatu bývá často toto středisko zasaženo oblevami.

Opačné problémy mají pořadatelé zase ve Whistleru, v pátek a sobotu se tam očekává vydatné sněžení s úhrny i přes 50mm takže je vážně ohrožen sjezd mužů který je naplánován na sobotní odpoledne tamního času. V horních částech trati se bude jednat o husté sněžení ale ve spodních pasážích díky vyšší teplotě to bude nejspíš déšt takže závodníci se budou muset vypořádat s hodně těžkýma podmínkama.

Mimochodem ve Whistleru se letos jedná o nejzasněženější zimu historie na Blackcomb napadlo do dnešního dne přes 10 metrů sněhu a jak jsem se zminoval mělo by přijít další vydatné sněžení za týden minimálně další metr sněhu! v údolí se sněhová pokrývka pohybuje kolem 250cm. Nejzasněženější byl měsíc Listopad kdy napadlo 5,5metru sněhu!

Na spoustu fotek a videí z této sněhové nadílky se můžete podívat na stránkách http://www.whistlerblackcomb.com/photos/index.htm   pozor jsou anglicky.Komentáře k článku

iwag říká
11.02.2010

jj v létě je zase chladnější než většina jížní Kanady

weather_dt říká
11.02.2010

vancouver je najteplejším miestom Kanady, aspoň čo sa zimyy týka :-)Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

 

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí