PočasíO mněPravá zima přichází!

Ano je tomu tak! S novým rokem přichází taky výrazná změna počasí která do čech přinese mrazy a hlavně sníh! a to né zrovna zanedbatelné množství jak tomu bylo před vánoci kdy sice byl silný mráz ale sněhu jsme si moc neužily, nyní se to ale změní.

Už dnes začal od severu do ČR pronikat studený vzduch a k tomu se přidaly i sněhové srážky, na území ČR tak za dnešek napadlo do 5 cm, sněhové srážky se budou vyskytovat i v neděli a napadne znovu do 5cm sněh a to hlavě na horách.

V pondělí bude polojasno a teploty mezi -5 až -1°C a napadne max 2cm sněhu a to hlavně na horách. V úterý začne polojasnou teplotou, odpoledne se ovšem začne od jihu zatahovat a v noci se očekáváprvní vydatnější sněžení do středečního rána by mohlo na Moravě napadnout a 15cm sněhu v Čechách do 5cm. sněžení neustane ani ve středu kdy se očekává že počasí začne ovlivnovat TN nad Itálií a přinese další vydatné sněžení s úhrny tak do 15cm. Ve čtvrtek z počátku zataženo později od jihu se sněžením a s úhrny na Moravě i nad20 cm. V pátek po ránu ustávání srážek ale na večer na Moravě opět od jihu se sněžením! a znovu může naadnout až 20cm sněhu!

Možná asi zklamu Slováky ale ve dnech kdy na Moravě bude vydatně sněžit tak na Slovensku bude s největší pravděpodoností pršet pouze na krajním západě by mělo sněžit.Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

 

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí